Hazır çim antalya

Hazır rulo çim antalya

Bermuda veya Tifdwarf'a göre kış dönemi daha geç dormant'a(kışın sarı görüntü) giren Paspalum Natutam®, Sub-tropikal kuşaktaki birçok ülkede dormant'a girmemiştir. Özellikle Green, Tee ve Fairway'de tek tip olarak kullanılabilmesi işletmelere bakım kolaylığı ve bakım ekonomisi sağlamaktadır. Hastalıklara karşı toleransı, ısı farklarından kolay etkilenmemesi, renk güzelliği,diğer cinslere oranlara az gübre tüketimi, biçim kalitesi,düşük bakım maliyetleri ile Paspalum Natutam, önümüzdeki dönemde en çok tercih edilecek çim türlerinden biri olacaktır. Akdeniz bantında kısa bir dormant dönemi geçiren Sea Shore Paspalum Natutam her yıl ciddi bir harcama kalemi olan üst tohumlama (overseeding) maaliyetinden golf kulüplerini kurtarmaktadır. Futbol sahalarında Paspalum Natutam® kullanımı Golf sahalarında belirtilen özelliklerin yanı sıra, yoğun ve sert kullanıma karşı dayanıklılık, silindirik bıçakla kesildiğinde oluşturulan çizgiler futbol sahaları içinde Paspalum Natutam®'ın tercih olacağını göstermektedir. Peyzaj amaçlı Paspalum Natutam® kullanımı Paspalum Natutam®’ın temel özellikleri, düşük bakım maliyeti.

göze hoş gelen zümrüt yeşili rengi her türlü otel, tatil köyü, konut, …vs. alanları için öncelikli tercih sebebi olacaktır. Özellikle deniz kıyısında veya havuz çevrelerinde yer alan yeşil alanların tuz , klor iletişimiden kaynaklanan problemlerinin çözümüne Paspalum önemli katkı sağlamaktadır. Parklar ve Rekreasyonel alanlarda Paspalum Natutam® kullanımı Paspalum Natutam® Sub tropikal bölglerimizde yer alan mahalli idarelerin yeşil alan sorunlarına kalıcı çözüm getirmektedir. Uygulama kolaylığı, kapatma süresi, her türlü baskıya dayanıklılığı, böcek ve hastalıklara karşı mukavim yapısı, görsel etkisi, kötü kalitede ve düşük miktarda suyla sulanabilmesi, deniz kıyılarında yer alan yeşil alanlarda uygulanabilmesi, düşük gübre uygulaması mahalli idarelerimizin beklentileriyle fazlasıyla örtüşmektedir. Paspalum Natutam®’ın kullanılabileceği bölgeler Paspalum Natutam® ülkemizde İzmir'den başlayarak bütün Ege ve Akdeniz kıyısında ve Doğu Anadolu bölgemizin birçok ilinde kullanılabilmektedir.

“Paspalum Natutam® Dünya'da Kuzey 40'cı paralelin altında kalan ve güney 40'cı paralelin üstinde kalan Tropikal ve Sub-Tropikal kuşak içinde yer alan birçok ülkede kullanılabilir. Türkiye'den deniz ve kara yolu ile çok kısa sürede bütün Güney Akdeniz, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'ya ulaşılabilirlik imkanı mevcuttur.“
Paspalum Natutam
Hazır Çim

Tuza karşı çok dayanıklı olup denize çok yakın olan bahçe, rekreasyon, futbol ve golf alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Düşük kaliteli,yüksek tuzlu suyla sulanmasıyla ortamda hastalık ve yabancı ot görülmez. Güçlü genetik yapısı sayesinde hastalıklara karşı dayanıklılığı fazladır. Güçlü kök sistemi sayesinde kuraklığa dayanıklıdır. Geniş pH aralığındaki toprak ve çok sayıda toprak bileşenlerine dayanıklıdır. Orta seviye gölge dayanıklılığı vardır. Su baskını ve sel gibi durumlarda suyun altında uzun süre dayanır. Yaz aylarında azot gübre kullanımında dikkat edilmelidir. Yüksek kaliteli görünüme sahiptir. Yoğun kullanıma dayanıklıdır..

  • Koyu Yeşil Renktedir
  • Yumuşak Dokuya Sahiptir
  • Sıcak ılıman iklim kuşağına uygundur
  • Küçük rulo kesim Her bir rulo 1/2 m² alanı kaplar 45 cmx110 cm ebatındadır

Genel olarak 1,5 cm ile 5 cm arasında biçilmesi uygundur. Genel olarak biçim, çimin mevcut boyunun 1/3’ünden fazla olmamalıdır. Rotary veya döner bıçaklı makinelerde 2 cm altına inilmemesi tavsiye edilir. Yüksek devirli silindir bıçaklı biçme makinelerinde 2 cm altına inilebilir. Biçme makinesinin bıçakları keskin olmalıdır. Çim ıslakken biçim yapılmamalıdır.